Atatürk Üniversitesi ile İşbirliği Protokolüne İmza Atıldı

Atatürk Üniversitesi ile İşbirliği Protokolüne İmza Atıldı

 

Bingöl Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi arasında karşılıklı kurumsal yarar sağlanması ve eğitim-AR-GE faaliyetlerinde bulunulması amacıyla iş birliği protokolü gerçekleştirildi.Her iki kurumun ortak çalışmaları desteklemek ve geliştirmek için anlaşmaya vardığı protokol, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak veAtatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı tarafından imzalandı. Atatürk Üniversitesi’nde düzenlenen protokolün imza törenine Üniveristemiz Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Ramazan Solmaz, Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İ.Yasin Erdoğan, PİKOM Koordinatörü Prof. Dr. Ramazan Meral ve PİKOM biriminden yetkililer katıldı.

İmzalanan protokolün her iki üniversiteye de hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Çapak, Atatürk Üniversitesi gibi kadim ve köklü bir üniversite ile ortak çalışmalar gerçekleştirmekten çok memnun olduklarını dile getirdi. Bingöl Üniversitesi olarak işbirliği protokolleri ve ortak çalışma konularını önemsediklerini ifade eden Prof. Dr. Çapak, “ Bingöl Üniversitesi, bölgesel kalkınmaya çok önem veren bir üniversite ve bu kalkınmayı da bölge üniveristeleri biraraya gelerek, birbirlerinin tecrübelerinden yararlanarak daha kolay sağlayabilirler” dedi. Hayata geçirilen protokolle, her iki üniversitenin öncelikli alanlarını analiz ederek, ortak çalışma alanlarını belirlemek üzere akademisyenlerin ve öğrencilerin karşılıklı ziyaretler düzenlenmesi kararlaştırıldı. Protokol kapsamında yapılacak olan ortak projelerle üniversitelerdeki bilimsel potansiyelin ekonomik değere dönüşmesine katkı sağlanması hedefleniyor.

Birimler ve Gerçekleştirilen Çalışmalar Yerinde İncelendi

Rektör Prof. Dr. Çapak’ı Rektörlük makamında ağırlayan Prof. Dr. Çomaklı, Atatürk Üniversitesi’nin yakın zamanda açılan önemli birimlerine yönelik çalışmalarını anlattı. Prof. Dr. Çapak öncelikle , Proje Geliştirme ve Koordinasyon Ofisi, Dijital Dönüşüm Ofisi, Metodoloji Ofisi ve Lisans Eğitim Koordinatörlüğü birimlerini ziyaret ederek buradaki yöneticilerden bilgi aldıDaha sonra Atatürk Üniversitesi’nin yeni faaliyete geçen Kurumsal İletişim Direktörlüğü (KİD) ve alt birimlerini gezen Rektör Çapak, direktörlüğün tüm kurumlara örnek teşkil eden bir birim olduğunu söyledi. Üniversite içinde yapılan gezinin ardından, araştırma merkez müdürleri ve birim yöneticilerinin katıldığı genel bilgilendirme toplantısı yapıldı.

 

2020-04-02T18:37:01+03:00