Bingöl Üniversitesi, Pilot Koordinasyon Merkez Birimi, Sanayi Teknoloji İl Müdürlüğü, Fırat Kalkınma Ajansı ve Türk Patent ve Marka Kurumu iş birliği ile 24 Temmuz 2019 Çarşamba günü saat 10.00’da Bingöl Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda ‘Fikri Sınai Mülkiyet Hakları Semineri’ düzenlenecek. Patent, Marka, Faydalı Model ve Coğrafi İşaret konularındaki güncel gelişmelerin ve prosedürlerin konuşulacağı seminere konuşmacı olarak Türk Patent Sınai Mülkiyet Uzmanları Dr. İbrahim Yaşar ve Gonca Ilıcalı katılacak.

Verilecek seminere Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Fırat Kalkınma Ajansı, KOSGEB, Odalar, girişimciler, akademisyenler, öğrenciler ve konuya ilgi duyan vatandaşların katılımı bekleniyor. Program kapsamında özellikle Bingöl’de faaliyet gösteren girişimcilere, sanayici ve vatandaşlarımıza yönelik patent, marka, faydalı model ve coğrafi işaret gibi sınai mülkiyet hakları konularında güncel gelişmeler ve prosedürlerle ilgili bilgiler paylaşılmakla birlikte, Pilot Üniversite kapsamında elde edilebilecek muhtemel yerel ve yenilikçi ürünlerin coğrafi işaretleme ile tescillenmesi, markalaşması ve patent alınma süreçleri ile ilgili bilgilendirme ve istişareler de yapılacaktır.

Önemli bilgi ve fikirlerin paylaşılacağı seminere bütün akademik ve idari personel ile öğrenciler, sanayiciler, esnaf ve ilgi duyan tüm halkımız davet edildi.