Fen- Edebiyat Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümünün düzenlediği “Bitirme Projeleri 1. Poster Sunum Etkinlikleri” etkinliği  Fen- Edebiyat Fakültesi binası girişinde poster sergileriyle gerçekleştirildi.

Bölümün 4. Sınıf öğrencilerinden Bitirme Projeleri 1. Poster Sunum Etkinlikleri kapsamında toplamda 25 poster ve bildiri özeti etkinliğe katıldı. Posterler ve bildiri özetlerini bilimsel açıdan değerlendirmek üzere Bölüm Başkanı Doç.Dr. Nevzat Esim tarafından bir değerlendirme komisyonu oluşturuldu. Değerlendirme komisyonunun yoğun çalışmaları sonucunda dereceye giren ilk 3 poster ve bildiri özeti belirlenerek ödüle layık görüldü.

Etkinlik açılışı fakültenin konferans salonunda Rektör Yardımcısı  Prof. Dr. Hakan Olgun, Fen-Edebiyat fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Çiftci ve Moleküler Biyoloji ve Genetik bölüm başkanı Doç.Dr. Nevzat Esim, tüm bölüm hocaları ve fakülte öğrencilerinin katılımı ile gerçekleşti.

Bitirme Projeleri 1. Poster Sunum Etkinlikleri birincisi “Effect of Curcumin and Fulluren on Glioma Cell Cytoskeletal Protein Lines” adlı çalışmalarıyla 4. sınıf öğrencilerinden Eylem Bingöl ve Şehriban Büyükkılıç’a  birincilik ödüllerini  Prof. Dr. Hakan Olgun tarafından verildi.

Etkinlik ikincisi “Resveratrol Ve 5-Florourasil Kombinasyonunun A549 Akciğer Kanseri Hücre Hattı’nda Tıgar Aracılı Programlı Hücre Ölümüne Olan Etkisi” adlı çalışmalarıyla 4. sınıf öğrencilerinden Abdurrahman Can ve Yeşim Yumak oldu. İkincilik ödülleri de  Prof. Dr. Mehmet Çiftci tarafından takdim edildi.

Etkinlik üçüncüsü ise “Kuraklık Stresi Altındaki Buğday Bitkisinde (triticum aestivum l.) Salisilik Asit Etkisi” adlı çalışmalarıyla 4. sınıf öğrencilerinden Elif Coşkun oldu.  Coşkun’a ödülünü  Doç.Dr. Nevzat Esim verdi.

Fen- Edebiyat Fakültesi ana girişinde Poster sergileri gün boyunca sürerken poster sahibi öğrenciler, gün boyunca ilgilenen misafirleri posterleri başında bilgilendirmeyi de ihmal etmedi.