Azerbaycan Arıcılar Birliği Heyeti Üniversitemizi Ziyaret Etti

               

 

 

                Azerbaycan Cumhuriyeti Azerbaycan Arıcılar Birliği Başkanı Bedreddin Hesretov ve yardımcısı Serkhan Memmedov Bingöl Üniversitesi ile Azerbaycan Arıcılar Birliği arasında 2022 yılında Bakü’de imzalanan iş birliği protokolü kapsamında üniversitemize ziyarette bulundu. Azerbeycan’dan gelen heyet Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Demir tarafından karşılandı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak’ın makamında gerçekleştirilen ziyarette Azerbaycan Arıcılar Birliği ve Bingöl Üniversitesi işbirliği kapsamında arı ve arı ürünleri alanında yapılabilecek proje ve iş birliklerine dair karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

                Gerçekleştirilen ziyaret programının kendilerini oldukça mutlu ettiğini belirten Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak,  Azerbaycan ile ortak çalışma konularında her türlü iş birliğine hazır olduklarını ve iki kurum arasındaki işbirliğinin uzun soluklu olmasını arzu ettiklerini ifade etti. Azerbaycan heyeti program kapsamında; üniversitemiz PİKOM Birimini, Arı ve Doğal Ürünler Ar-Ge ve Ür-Ge Uygulama ve Araştırma Merkezini, Merkezi Laboratuvar Uygulama ve Araştırma Merkezini, Arıcılık Araştırma, Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezini ve Modern Arıcılık Kompleksini ve Bingöl Arıcılar Birliğini ziyaret etti. Heyet ziyaretlerin ardından Bingöl Çapakçur Bal firmasının organize sanayi bölgesinde kurulan yeni bal dolum ve paketleme tesisini yerinde inceleyerek işleyişi hakkında bilgi aldı.

                Ziyaret programının kendileri açısından çok verimli geçtiğini ifade eden Bedreddin Hesretov ve yardımcısı Serkhan Memmedov, Bingöl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak başta olmak üzere, emeği geçen tüm üniversite personeline teşekkür etti.