Laboratuvar Akreditasyonu Projesi Sertifika Töreni Yapıldı

Üniversitemiz tarafından hazırlanan ve Fırat Kalkınma Ajansı Teknik Destek Programı kapsamında desteklenen ‘Bingöl Üniversitesi Laboratuvar Akreditasyonu Projesi’nin sertifika töreni düzenlendi. Törende iki haftalık eğitim süresini başarıyla tamamlayan personele sertifikaları verildi.

Üniversitemizde “TS EN ISO 17025:2017 Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliği İçin Genel Şartlar” eğitimi verildi. Arı AR-GE ve ÜR-GE Laboratuvarı Proje Koordinatörü ve proje eğitmeni Sami Öztürk tarafından üniversitemizde 2 hafta boyunca verilen eğitimde, süreci başarıyla tamamlayan personele ‘Laboratuvar Akreditasyonu Sertifikaları’ takdim edildi. Eğitimlerden sonra Deney ve Kalibrasyon Laboratuvarlarının Yetkinliği kısa süre içerisinde akredite edilmesi hedefleniyor.

Sertifika takdim programına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Hasan Çiftçi, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan, Rektör Danışmanı Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Merkez Müdürlerimiz ve akademisyenler katıldı.