"Uluslararası Bal Şûrası ve Fuarı" Bingöl Üniversitesi Ev Sahipliğinde Başlıyor

 

 

“Uluslararası Bal Şûrası ve Fuarı”, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı koordinatörlüğünde ve T.C. Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı destekleriyle yürütülen “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Programı”nın hedefleri doğrultusunda ve ilgili paydaşların aktif katılımıyla 17- 19 Kasım tarihlerinde Üniversitemizin ev sahipliğinde gerçekleştirilecektir.

Bal üretimi başta olmak üzere arıcılık alanındaki mevcut durumun değerlendirilerek sürdürülebilir arıcılığa yön verecek ulusal politikaların belirleneceği "Uluslararası Bal Şûrası ve Fuarı" aynı zamanda "5. Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali"ne ve birçok farklı etkinliğe de ev sahipliği yapacak. Arıcılık sektöründe yer alan kişi ve kurumları bir araya getirerek sektöre dair bir farkındalık oluşturmayı amaçlayan fuar boyunca; yarışmalar, atölye çalışmaları, gösteriler ve konserler gibi birçok etkinlik düzenlenecektir.

Uluslararası Bal Şûrası ve Fuarı; arıcılıkla ilgilenen üreticiler, öğrenciler ve akademisyenler, STK’lar, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, özel sektör temsilcileri ile 7’den 70’e arıcılığa ilgi duyan herkesin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

 

Detaylı Bilgi'ye ' https://www.balsurasi.org/ ' adresinden ulaşabilirsiniz.