Üniversitemiz 12. Uluslararası Kozmetik Kongresi'ne Katıldı

Üniversitemiz, Kimyagerler Derneği ve Gebze Teknik Üniversitesi tarafından 18-20 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya Belek’te düzenlenen “12. Uluslararası Kozmetik Kongresi” ne katıldı. Kimyagerler Derneği tarafından 2011 yılından itibaren düzenli bir şekilde organize edilen ve kozmetik endüstrisi ile akademiyi bir araya getiren, sektördeki yenilik ve gelişmelerin tartışıldığı ‘Uluslararası Kozmetik Kongresi’nin 12.si Kimyagerler Derneği ve Gebze Teknik Üniversitesi’nin ortak organizasyonu ile 18-20 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya Belek'te gerçekleştirildi.

12. Uluslararası Kozmetik Kongresi,  kimya biliminin merkezi bir bilim olarak sağlık, yaşam bilimleri ve teknoloji ile yüzyıllara dayanan derin ilişkilerini göz önünde bulundurarak, sorunlara multi disipliner bir bakış açısı kazandırmak amacıyla kozmetik bilimi ve kozmetik sektörü ile yolu kesişen tüm paydaşları bir araya getirdi. Akademisyenler, bürokratlar ve sektör temsilcilerinin yoğun ilgi gösterdiği kongreye, Üniversitemiz Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, Üniversitemiz Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi Koordinatörü Doç. Dr. Nusret Özbay, Arı ve Doğal Ürünler AR-GE ve ÜR-GE Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Veysel Süzerer katıldı. Kongrede Doç. Dr. Nusret Özbay tarafından ‘Doğal Hammadde Üretiminde Bingöl Üniversitesi-Gebze Teknik Üniversitesi İş birliği Çalışmaları’ konulu  bildiri sunuldu. Özbay, sunduğu bildiride Üniversitemiz ile Gebze Teknik Üniversitesi arasında kozmetik alanla ilgili yapılan çalışmaların yanı sıra üniversitemiz tarafından üretilen ürünlere dikkat çekti.

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak, akademisyenlerimiz ile beraber kongreye katılan sektör temsilcilerinin standlarını ziyaret ederek PİKOM projelerinden elde edilen prototip ürünlerin tanıtımı, ortak AR-GE çalışmaları ve ham madde üretiminde muhtemel iş birlikleri hakkında fikir alışverişinde bulundu.

Kongreye onur konuğu olarak katılan Rektörümüz Prof. İbrahim Çapak, plaket takdim töreninde sektör temsilcilerine plaketlerini takdim etti.