ÜNİVERSİTEMİZDEN SÜTAŞ’A ZİYARET

Üniversitemiz SÜTAŞ Bingöl Entegre Tesisleri’ne ziyarette bulundu.  Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. İbrahim Çapak önderliğinde yapılan ziyarete, Üniversitemiz Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ramazan Solmaz, Prof. Dr. İbrahim Yasin Erdoğan ve Pilot Üniversite Koordinasyon Merkezi Birimi (PİKOM) Koordinatörü Doç. Dr. Nevzat Esim ile Koordinatör Yardımcısı Doç. Dr. Veysel Turan katıldı.  Gerçekleştirilen görüşmede SÜTAŞ Yönetim Kurulu Üyesi İlhan İl ve SÜTAŞ Bingöl Entegre Tesisleri Kurumsal İlişkiler ve Üretici İlişkileri Koordinatörü Çetin Atala ile görüş alışverişinde bulunuldu.  

Rektörümüz Prof. Dr. İbrahim Çapak yapılan ziyarette;  Üniversite ile SÜTAŞ Bingöl Entegre Tesisleri ile yapılabilecek işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunulduğunu açıkladı. Prof. Dr. Çapak, SÜTAŞ’ın yalnızca ilimiz Bingöl’e değil,  Doğu ve Güneydoğu bölgelerimiz başta olma üzere ülke ekonomisine ciddi katkılar sağlayacağını, bölgede istihdam ile birlikte üretime büyük anlamda ivme kazandıracağını dile getirdi.

Çapak, “SÜTAŞ gibi ülke ekonomisine büyük katkı yapacak tesisin başta ilimize ve ülkemize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.